Kopiowanie danych opisowych PDF Drukuj Email

Opcja kopiowania (i wydruku) danych opisowych to narzędzie pozwalające na skopiowanie do schowka windows informacji o działce w dowolnym, zdefiniowanym przez użytkownika formacie. Pozwala to np. na przeniesienie danych opisowych do dowolnego edytora tekstów z zachowaniem formatowania.

Jak to działa?

Pierwszym krokiem jest opracowanie schematu/szablonu wg którego będą formatowane informacje o działce. W tym celu należy skorzystać z ikonki Schemat "Edytuj schematy kopiowania do schowka"

 

Lista schematów
Okno z listą zdefiniowanych schematów

 

W okienku jakie się otworzy mamy możliwość przeglądnięcia listy dostępnych schematów. Po kliknięciu na przycisk "Edytuj schemat" otwiera się okno edytora tekstowego, w którym definiujemy jak ma wyglądać nasz schemat. W oknie tym możemy dowolnie zredagować wygląd dokumentu. W czasie edycji możemy korzystać z opcji "Wstaw-> Pole z bazy danych", które umożliwia wprowadzenie do dokumentu specjalnych pól zastępowanych w czasie kopiowania (czy w czasie wydruku) danym dotyczącymi konkretnej działki.

 

Edytor schematów
Edycja schematu - rozwinięte menu do wstawiania pól z bazy danych

 Tak przygotowany schemat możemy wykorzystać na 2 sposoby:

- Kopiowanie- kopiowanie do schowka systemowego danych o działce sformatowanych zgodnie z wybranym wzorem w celu późniejszego wklejenia ich np do redagowanego dokumentu w Word czy OpenOffice

- Wydruk- sporządzenie dokumentu do wydrukowania lub zapisania na dysku w formacie rtf

 

Podgląd wydruku
Podgląd wydruku informacji o działce wygenerowanych zgodnie ze zdefiniowanym schematem